Jak zacząć przygodę ze strzelaniem?

W Polsce spędzanie wolnego czasu na strzelnicy jest jeszcze stosunkowo rzadkim hobby, tymczasem jest to aktywność, która pozwala ćwiczyć chociażby koncentrację czy precyzję. Wiele osób zastanawia się, jak zacząć swoją przygodę ze strzelaniem, dlatego w kilku krokach opowiemy, jaka jest optymalna droga.

WIZYTA NA STRZELNICY

Pierwszym krokiem powinny być odwiedziny odpowiedniego obiektu, który dysponuje sprawnym sprzętem i bezpiecznymi warunkami, a przede wszystkim opiekę sprawują na niej fachowi instruktorzy. Ważne jest, aby podstawową wiedzę przekazał nam doświadczony opiekun, pod którego czujnym okiem nabędziemy podstawowe umiejętności, które następnie będziemy z czasem udoskonalać. W naszym obiekcie do każdego stanowiska strzeleckiego jest przypisany instruktor.

ZOSTAŃMY KOLEGAMI – ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO KLUBU

Osoby, które myślą o regularnych wizytach na strzelnicy, powinny zdecydować się na przystąpienie do klubu strzeleckiego. Wówczas możemy liczyć chociażby na pomoc bardziej doświadczonych kolegów, którzy dadzą nam cenne wskazówki, jak obchodzić się z bronią, a także jakie zmiany wprowadzić, aby polepszyć swoje umiejętności.  Na naszej strzelnicy działa klub strzelecki DZIERŻONIOWSKIEGO STOWARZYSZENIA PROOBRONNEGO „DSP” – KLUB STRZELECTWA SPORTOWEGO I KOLEKCJONERÓW BRONI PALNEJ. Członkom klubu przysługują dodatkowe korzyści, dzięki którym mogą swobodniej rozwijać swoje hobby.

WYMAGANIA DO ZAPISU NA KURS

Jeśli myślimy o dłuższej przygodzie ze strzelaniem, warto pomyśleć o zrobieniu fachowego kursu, który pozwoli nam uzyskać większe kompetencje w tym zakresie oraz uzyskać patent strzelecki. Do tego najpierw jednak potrzeba odpowiedniej praktyki. Podstawowym warunkiem umożliwiającym zapisanie się na kurs jest pełnoletniość. Kolejnym wymaganiem jest przynależność do klubu, który będzie zrzeszony w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego. Okres ten musi trwać co najmniej 3 miesiące. Jeśli spełniamy te warunki, możemy złożyć wniosek, a następnie podejść do egzaminu teoretycznego i praktycznego, obejmującego przede wszystkim obsługę broni i weryfikację umiejętności strzeleckich. Spytaj o egzamin na patent w naszym klubie.

DALSZE MOŻLIWOŚCI – POZWOLENIE NA BROŃ

Pozytywne zdanie egzaminu na patent pozwoli uzyskać w dalszej perspektywie kolejne uprawnienia i licencję. Daje to możliwość uczestniczenia w rywalizacji we współzawodnictwie sportowym, a także w dalszej uzyskanie pozwolenia na posiadanie broni palnej. Jak w każdym sporcie przychodzi moment gdzie w dalszym doskonaleniu umiejętności pomoże nam zakup własnego sprzętu – w tym wypadku broni palnej.  Do tego potrzebne są również szczegółowe badania lekarskie i psychologiczne oraz w standardowym trybie ukończenie 21 roku życia. Pomagamy naszym klubowiczom w uzyskaniu pozwolenia na broń poprzez właściwe przygotowanie dokumentów.

Recent Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Zmień tekst jeśli nieczytelne captcha txt